utorok 16. júla 2013

Knižné novinky - August 2013


  Na august si pre nás pripravili vydavateľstvá kopec noviniek ako na Vianoce :D Len dúfam, že to bude aj pravda. Veď viete, ako sa môže všetko z dňa na deň meniť a hlavne vo svete kníh :) Kto sa teší na nové knižné príbehy tak ako ja?

  http://www.martinus.sk/data/tovar/_l/153/l153708.jpgPočet strán: 352 strán
  Väzba: brožovaná väzba 
  Vydavateľstvo: Koruna

   Vychádza: 1.8.2013
  Keď sa s ňou Drahomír po prvýkrát stretol, mala len šestnásť rokov. On osemnásť. Zaujala ho na prvý pohľad, na prvý dotyk s jej krásnym, tancom vytvarovaným telom, na prvé vdýchnutie jej vône s jemnou prímesou fialiek.

  Rozhovor s ňou bol príjemný a uvoľňujúci. Tanec s ňou bol romantický i zmyselný... bola stelesnením jeho ideálov o dievčati. No potom z jeho života zmizla rovnako rýchlo, ako doň vošla, a on ani len netušil, kde ju hľadať. Nemal jej telefónne číslo, nevedel, odkiaľ pochádza, nepoznal ani jej skutočné meno.
  Prešli roky a ich cesty sa opäť preplietli. Keď ju Dade zbadal na autobusovej zastávke, neveril vlastným očiam. Žeby mu osud predsa len žičil? Tentoraz sa rozhodol neprepásť príležitosť a zistiť o nej všetko. Úplne všetko. Lenže záhadná dievčina mu opäť neprezradila o sebe nič a jediné, čo u nej docielil, bol prísľub, že mu dovolí nahliadnuť do jej života len vtedy, ak ich náhoda zvedie spolu do tretice.

  „Nič viac mi nepovieš?“
  „Nie,“ zasmiala sa na jeho výraze. „Veríš predsa v osud,“ doložila tajomným hlasom.
  Nevyznal sa v nej a nevedel určiť, či to myslí vážne, alebo si z neho len uťahuje. Hnevalo ho, že nevie nahliadnuť do jej hlavy, a zároveň ho to dráždilo, o to viac sa chcel pokúšať.


  Čo by ste robili na Dadeho mieste? Čakali, možno i ďalšie nekonečné roky, alebo tej náhode trochu pomohli? Dade si zvolil druhú možnosť a jeho úsilie bolo odmenené. Lenže ešte len teraz sa začína ten pravý boj. Ak si chce totiž Bianku získať, musí odísť na záhadný ostrov Efra a bojovať o jej srdce s ďalšími jedenástimi mladíkmi. A to všetko pod drobnohľadom jej záhadných učiteľov, medzi ktorými sú liečitelia, psychokinetici, jasnovidci, médiá... 

  zdroj: Martinus
   Jupíííí. Prepáčte, toto som si odpustiť nemohla. Veľmi sa tešííím. No dobre, už končím :D


  http://www.martinus.sk/data/tovar/_l/141/l141015.jpgPočet strán: 480 strán
  Väzba: pevná väzba
  Vydavateľstvo:  IKAR 

   Vychádza: 6.8.2013
  V uliciach Osla sa zjavila nová droga violín, opiát silnejší než heroín a vyvolávajúci oveľa väčšiu závislosť. Mladý narkoman Gusto leží v byte na podlahe, krváca a čoskoro zomrie. Za zvukov kostolných zvonov rekapituluje svoj životný príbeh.

  Inšpektor Harry Hole sa po troch rokoch strávených v zahraničí vracia do Nórska. Žiada bývalého policajného nadriadeného, aby mu umožnil vyšetriť takmer uzavretý prípad vraždy. Dostane povolenie navštíviť vo väzení údajného vraha, 18-ročného chlapca, s ktorým ho však spája vlastná minulosť.

  Vražda spočiatku nesie typické znaky násilia z drogového prostredia, ale rozrastie sa do rozmerov, o ktorých sa Harrymu ani nesnívalo. Väčšina stôp totiž vedie inam, do vyšších kruhov, a inšpektor sa takisto stáva nepohodlnou osobou. Vyšetrovanie smeruje k prekvapujúcemu vyústeniu.

  A zatiaľ čo Harry pátra, Gusto pokračuje v rozprávaní svojho príbehu...
    zdroj: Martinus


  http://www.martinus.sk/data/tovar/_l/134/l134851.jpgPočet strán: 440 strán
  Väzba: pevná s prebalom väzba
   Vydavateľstvo: Slovart

   Vychádza: 12.8.2013
  Jocelynin život je naďalej v ohrození. Clary ju chce zachrániť, a tak musí navštíviť Mesto skla, domov všetkých Tieňolovcov, aj napriek tomu, že vstupom do mesta porušuje všetky zákony. Až na mieste sa dozvedá, že Jace ju tam vôbec nechce a jej najlepší kamarát Simon skončil vo väzení. Tieňolovci totiž nedôverujú upírovi, ktorému neškodia slnečné lúče.
  Valentine zoskupuje svoju armádu démonov, s ktorou chce zničiť všetkých Tieňolovcov. V zmätku prichádzajúcej vojny sa musia Tieňolovci rozhodnúť, či budú bojovať po boku s upírmi, vlkolakmi a ostatnými Dolnosveťanmi, alebo proti nim. Jace si postupne uvedomuje, čo všetko je ochotný riskovať pre Clary, ktorá musí sústrediť svoju nové schopnosti, aby ochránila Mesto skla - ale za akú cenu?
  Láska je jedným zo smrteľných hriechov a tiene minulosti sa načahujú za Clary a Jaceom, ktorí sa musia postaviť Valentinovi.
    zdroj: Martinus


  http://www.martinus.sk/data/tovar/_l/151/l151391.jpg

  Počet strán: 208 strán
  Väzba: brožovaná väzba
  Vydavateľstvo: Fragment
   Vychádza: 19.8.2013
  Teplá letná noc, skvelá párty, vzrušujúci bozk v lodenici – a potom už nič.
  V spomienkach zíva len čierna diera.
  Franziska sa vracia na miesto, kde pred rokom zomrel za nevyjasnených okolností jej priateľ. Všetci sú presvedčení, že vrahom je ona, pretože si nič z osudného večera nepamätá. Musí si spomenúť, čo sa vtedy naozaj stalo. Prečo jej v tom ale niektorí bránia? Pri hľadaní pravdy sa sama ocitá v nebezpečenstve... Čo ak sa všetko odohralo úplne inak?
   zdroj: Martinus

  http://www.martinus.sk/data/tovar/_l/151/l151389.jpgPočet strán: 256 strán
  Väzba: brožovaná väzba
   Vydavateľstvo: Fragment

   Vychádza: 19.8.2013
   Šestnásťročnú Gillian zachráni pred istou smrťou podivný anjel. Stáva sa jej strážcom a radcom. S jeho pomocou sa z nevýrazného dievčaťa stane atraktívne a populárne. Všetko je perfektné. Aspoň do chvíle, kým začne mať táto tajomná bytosť čudné požiadavky. Čo je zač tento anjel? A čo ho priviedlo z druhého sveta? Gillian a jej blízkym hrozí nebezpečenstvo. Podarí sa jej vymaniť z moci zla?
   zdroj: Martinus  http://www.martinus.sk/data/tovar/_l/146/l146303.jpgPočet strán: 300 strán
  Väzba: pevná s prebalom väzba
   Vydavateľstvo: Slovart

   Vychádza: 20.8.2013
  Od autorky úspešnej série Nesmrteľní prichádza nová štvordielna séria o šamanizme, démonoch a neopakovateľnej lovestory, ktorá vás chytí za srdcia. Toto sú Hľadači duší.
  Daire Santosová asi nemá všetkých päť pokope. Posmievajú sa jej havrany, prenasledujú ju zvláštne žiariaci ľudia, čas sa okolo nej bez varovania zastavuje a v snoch ju máta neuveriteľne nádherný chlapec s nebesky modrými očami. Dairina matka sa bojí o mentálne zdravie svojej dcéry, a tak ju posiela k starej mame, ktorú nikdy v živote nestretla. K žene, ktorá v jej predstavách a snoch rozozná volanie jej osudu. Daire je totiž Hľadačka duší, dokáže prechádzať svetom živých i mŕtvych. V zabudnutej dedine v Novom Mexiku sa Daire vydáva na cestu za svojím mystickým dedičstvom. Celý jej svet sa otriasa, keď stretne Dacea – chlapca zo svojich snov. A je len na Daire, aby zistila, či je Dace ten, s ktorým ju spojil osud, alebo je spojencom nepriateľa, ktorého je jej súdené zničiť.

    zdroj: Martinus


  http://www.martinus.sk/data/tovar/_l/148/l148924.jpgPočet strán: 256 strán
  Väzba: pevná väzba
  Vydavateľstvo:  IKAR 

   Vychádza: 26.8.2013
  Prvý román Danielle Trussoniovej Angelológia sa stal bestsellerom a celosvetovou senzáciou. V príbehu, kde sa mýty a biblická tradícia veľkolepo prelínajú so súčasnosťou, sa dvaja ťažko skúšaní hrdinovia ocitnú uprostred odvekej vojny medzi ľudstvom a jeho najväčším nepriateľom – osudovo príťažlivými miešancami ľudí a anjelov nazývanými nefilimovia. V románe Angelopolis sa konflikt prehlbuje a rozpútava sa peklo plné nebezpečenstiev a vášne.

  Odkedy Verlaine naposledy videl Evangelinu vzniesť sa z brooklynského mosta, uplynulo vyše desať rokov. Jej krídla boli preňho symbolom zrady, ktorá ho stále máta. Stal sa z neho elitný lovec anjelov Angelologickej spoločnosti a cieľavedome a s oddanosťou sa venuje svojmu poslaniu pochytať, uväzniť a zlikvidovať Evangelinin druh.

  Keď sa však Evangelina pred ním znenazdajky zjaví na tlmene osvetlenej parížskej ulici, Verlaine si uvedomí, že je svojou podstatou celkom iná ako ostatné bytosti, čo tak neľútostne prenasledoval. Vír pochybností a zmätku ešte zosilnie, keď mu ju spred nosa unesie anjel, už vyše storočia patriaci medzi Spoločnosťou najhľadanejšie bytosti. Nasledujúca naháňačka zavedie Verlaina a ďalších angelológov spod tieňov Eiffelovej veže cez cárske paláce v Sankt Peterburgu až hlboko do sibírskych gubernií a k brehom Čierneho mora. Čaká tam na nich pravda o Evangelininom pôvode – a sily, ktoré ich môžu priviesť k víťazstvu, alebo záhube.

  Angelopolis vykresľuje ohromujúci obraz, skĺbený z histórie a vedy – cárskej minulosti Ruska, modernej genetiky a starovekých vyobrazení najmocnejšieho anjelského zjavenia, zvestovania archanjela Gabriela – do dramatického príbehu o únose, hľadaní pokladu a nebeskej vojne, v ktorom osud ľudstva zase raz visí na vlásku.
    zdroj: Martinus

  http://www.martinus.sk/data/tovar/_l/148/l148887.jpgVäzba: pevná väzba
  Vydavateľstvo:  IKAR 

   Vychádza: 27.8.2013
  Polnočné Trafalgarské námestie. Mladá Violet je svedkom pološialeného vyčíňania upírov a od tejto chvíle sa stáva figúrkou v desivej hre plnej intríg. Z upírskeho sídla už niet úniku a každá snaha je márna. Iba ak...

  Temný, krvilačný svet plný prepychu a bohatstva však začína mladú smrteľníčku čoraz viac priťahovať. Zrádza ju vlastné srdce, opantané diabolsky príťažlivým Kasparom Varnom, následníkom upírskeho trónu. Je sexi, je nebezpečný, je tajomný – a pre Violet sa onedlho stane všetkým. Čo môže zajatkyňa urobiť, aby na ňu upír hľadel ako na príťažlivú ženu? Ich svety sú však príliš vzdialené a kruté odhalenie rodinného tajomstva všetko komplikuje. Táto vášeň bude mať brutálne následky.

  Najvášnivejší upírsky príbeh, aký ste kedy čítali!
    zdroj: Martinus

  2 komentáre:

  1. Juj, na Hry o lásku, Osud, Ríšu temnoty 4 a Temnú hrdinku sa teším :) Moc! :D

   OdpovedaťOdstrániť
  2. Tentokrát sa ma to teda veľmi netýka, ale tá posledná sa mi páči, zvažovala som, že si ju prečítam.^^

   OdpovedaťOdstrániť

  Za každý komentár som veľmi vďačná. - autorka blogu Nathaly