nedeľa 21. júla 2013

Posuď knihu podle obalu - 5

 
Meme vytvorila Syki. V nedeľu si vyberte hocijakú knihu, do článku zahrňte anotáciu a vlastný názor k obálke.
 
 
http://www.martinus.sk/data/tovar/_l/148/l148924.jpgPočet strán: 256 strán
Väzba: pevná väzba
Vydavateľstvo: IKAR
Prvý román Danielle Trussoniovej Angelológia sa stal bestsellerom a celosvetovou senzáciou. V príbehu, kde sa mýty a biblická tradícia veľkolepo prelínajú so súčasnosťou, sa dvaja ťažko skúšaní hrdinovia ocitnú uprostred odvekej vojny medzi ľudstvom a jeho najväčším nepriateľom – osudovo príťažlivými miešancami ľudí a anjelov nazývanými nefilimovia. V románe Angelopolis sa konflikt prehlbuje a rozpútava sa peklo plné nebezpečenstiev a vášne.

Odkedy Verlaine naposledy videl Evangelinu vzniesť sa z brooklynského mosta, uplynulo vyše desať rokov. Jej krídla boli preňho symbolom zrady, ktorá ho stále máta. Stal sa z neho elitný lovec anjelov Angelologickej spoločnosti a cieľavedome a s oddanosťou sa venuje svojmu poslaniu pochytať, uväzniť a zlikvidovať Evangelinin druh.

Keď sa však Evangelina pred ním znenazdajky zjaví na tlmene osvetlenej parížskej ulici, Verlaine si uvedomí, že je svojou podstatou celkom iná ako ostatné bytosti, čo tak neľútostne prenasledoval. Vír pochybností a zmätku ešte zosilnie, keď mu ju spred nosa unesie anjel, už vyše storočia patriaci medzi Spoločnosťou najhľadanejšie bytosti. Nasledujúca naháňačka zavedie Verlaina a ďalších angelológov spod tieňov Eiffelovej veže cez cárske paláce v Sankt Peterburgu až hlboko do sibírskych gubernií a k brehom Čierneho mora. Čaká tam na nich pravda o Evangelininom pôvode – a sily, ktoré ich môžu priviesť k víťazstvu, alebo záhube.

Angelopolis vykresľuje ohromujúci obraz, skĺbený z histórie a vedy – cárskej minulosti Ruska, modernej genetiky a starovekých vyobrazení najmocnejšieho anjelského zjavenia, zvestovania archanjela Gabriela – do dramatického príbehu o únose, hľadaní pokladu a nebeskej vojne, v ktorom osud ľudstva zase raz visí na vlásku.
Prvé, čo ma zaujalo, bolo svetlo pri nadpise, ktoré sa tiahne až po anjelské krídla. Je to krásna výrazná farba a tým pádom úžasne kontrastuje so sivočiernym pozadím obálky. Pod titulom knihy sa nachádza pekný ornament. Jediné, čo mi tam, ale vôbec nesedí, je "pečiatka" Bestseller.

9 komentárov:

 1. Tahle obálka je dokonalá! :O :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásna obálka, ale tú mala aj Angeologia, ktorú som nebola schopná dočítať. Vlastne ani neverím, že to má pokračovanie..

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj ja som prvý diel začala čítať, no tiež ma to po pár stránkach nebavilo... Kresťanské prostredie to proste kazilo :D

   Odstrániť
 3. obálka je skvelá a na knihu sa teším :) Angelológia bola super tak som zvedavá na toto :) a presne kazí to to logo...

  OdpovedaťOdstrániť
 4. tak holt, Ikar na každý bestseller musí drbnúť tú pečiatku, pretože si myslia, že potom sa to lepšie predáva (ktovie, či to funguje) :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Úprimne? Čitateľovi je úplne ukradnuté, či je niečo svetový bestseller alebo nie :D Anotácia je dôležitá :)

   Odstrániť
 5. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť

Za každý komentár som veľmi vďačná. - autorka blogu Nathaly